Hogy igazán hatékony legyen: Így szabd személyre az arcpakolásokat!

Ha az arcpakolásokat minden alkalommal boltban vásárolod, havonta tetemes összeget költhetsz rá. Persze, az érzés, hogy a bőröd utána puha és üde lesz, sokat megér. Szerencsére a legtöbb arcpakolásnak házilag is elkészíthető az olcsóbb verziója. Amikor magad állítod össze, fontos tisztában lenned azzal, hogy a bőrödön milyen összetevőket használj és melyek azok, amiket kerülnöd kell.

Használnak-e az arcpakolások?

Igen, de csak egy bizonyos mértékig. A szakemberek szerint az arcpakolásoknak elsősorban rövidtávra szóló hatásaik vannak, éppen ezért nem hasonlíthatók össze más kozmetikai termékekkel, pl. az arckrémekkel. Éppen ezért senkinek nem javasolják, hogy az arcápolást ezekre alapozza.

Hogyan fogj hozzá?

Ha nincs ötleted, hogyan állítsd össze a saját arcmaszkodat, a bőrgyógyász azt javasolja, kezdetnek válassz egy egyszerű zöld teás-mézes változatot. 2 teafiltert nyiss szét, a száraz leveleket egy kissé nedvesítsd meg, adj hozzá 3 evőkanál mézet, vidd fel az arcodra és hagyd hatni 15-20 percig.

Ha hámlasztani vagy gyulladást csökkenteni szeretnél, válaszd a joghurtot és a kávét. 3 evőkanál görög joghurtot keverj össze 2 evőkanál finomra őrölt kávéval. Kend fel és 20 perc után meleg vízzel öblítsd le.

Mire képesek az összetevők?

Rengeteg összetevő van, amit az arcmaszk készítéséhez felhasználhatsz. Ezek általában hidratálnak, feszesítenek, tápanyagokkal látják el a bőrt, csökkentik a pirosságot és a gyulladást, hámlasztanak, gyakran világosítják a bőrt. Nincs alaprecept az arcmaszk elkészítéséhez, a szabály csupán annyi, hogy kombinálj néhány hozzávalót. Na de melyiket válaszd? Ha ismered a bőröd igényeit, már csak azt kell kideríteni, hogy az egyes hozzávalók milyen tulajdonságokkal rendelkeznek, passzolnak-e a te bőrtípusodhoz vagy sem!

Almaecet: Magas savtartalmával hatékony a baktériumok ellen, ezért kitűnő választás aknés bőrre.

Avokádó: Egészséges zsírsavakkal táplálja és hidratálja a bőrt. Hámlasztó hatása is van, eltávolítja az elhalt hámsejteket, üdévé teszi a bőrt.

Banán: A benne lévő enzimek eltávolítják az elhalt bőrsejteket, feszesebbé, ragyogóbbá teszik a bőrt. Hidratáláshoz is kiváló.

Szódabikarbóna: Gyulladáscsökkentő és antibakteriális hatású. Csökkenti az aknét, de a közhiedelemmel ellentétben a hegek eltüntetésében nem nyújt segítséget.

Kakaópor: Hámlasztó és enyhén gyulladáscsökkentő hatású.

Kávé: Csökkenti a duzzanatot, eltüntethetjük vele a szem alatti puffadást is.

Zöld tea: Csökkenti a gyulladást és egyenletessé teszi a bőrt.

Méz: Antibakteriális hatásával kezeli az aknét. Hámlasztó hatásával pedig eltávolítja a régi hámsejteket.

Tej: Nagyszerű hidratáló és gyulladáscsökkentő. Nemcsak hatásai miatt érdemes használni, de azért is, mert bármilyen arcpakolást könnyebben kenhető állagúvá tesz.

Zabpehely: Jó gyulladáscsökkentő és hámlasztó.

Sütőtök: Szalicilsav tartalma miatt hatékony az akné ellen. Enyhén hámlaszt is.

Paradicsom: Megnyugtatja az irritált bőrt és ragyogóvá teszi az arcot.

Joghurt: Hidratálja és nyugtatja az irritált bőrt, tejsav tartalmával hámlaszt is.

Mit ne tégy az arcpakolásba?

Citromlevet és más citrusfélék préselt levét

Nagyon magas a savtartalmuk. Olyannyira, hogy a bőrgyógyászok szerint nemcsak rendszeres használat mellett, de már egy alkalom után is tönkreteszi a bőr természetes védőrétegét. A bennük lévő olajok pedig érzékennyé teszik a bőrt a napfényre.

Fűszerek

Nagy eséllyel azonnal irritálják a bőrt. A fahéj nagyon jó gyulladáscsökkentő és élénkíti a vérkeringést, de óvatosan kell használni, mert égethet. Előbb végezz próbát más testrészeden, csak utána vidd fel az arcodra.

Tojásfehérje

Időlegesen ugyan feszesítheti a bőrt, azonban a nyers tojásfehérjét az arcunkon használni a szalmonella fertőzés veszélyével jár.